Dvojí metr mužů zákona, aneb je to o přístupu

Dvojí metr mužů zákona, aneb je to o přístupu
ilustrační foto

Před časem jsem vezla svou letitou příbuznou k lékaři. Protože velmi špatně chodí a parkoviště bylo příliš daleko, odstavila jsem vůz na jediném možném místě, přímo naproti ordinace. Značku zákaz stání jsem viděla, ale říkala jsem si, že výstražné blikačky budou ty dvě tři minutky stačit. Omyl. Když jsem vyšla z ordinace, na předním kole mého auta právě zacvakla botička. Městský strážník byl nekompromisní, na moje vysvětlování, že tady opravdu stojím jen chvíli, protože jinak bych k lékaři seniorku musela dokutálet, odpověděl pouze slovem Nezájem. Moje chyba, vyplázla jsem pětistovku za odstranění technického prostředku a další tři stovky jako pokutu.

Včera jsem jela do Olomouce, kam jsem vezla dva stejně letité příbuzné na návštěvu. Hlava jinde, a tak se stalo, že jsem byla u autobusového nádraží odmávnuta ke krajnici. Policista mi vysvětlil, že jsem překročila rychlost, a to docela dost. Úplně jsem totiž přehlédla padesátku. Nicméně si vzal moje doklady, zeptal se, kdy jsem dostala nějakou pokutu a odkráčel si informace ověřit. Po chvíli se vrátil a pravil, jestli jsem ochotna zaplatit. Samozřejmě, přepočítávala jsem v duchu hotovost. "Tak mi dejte stovku a bude to dobrý," usmál se. Zírala jsem jak právě vyoraná myš a zeptala se, jestli to myslí vážně. Myslel, sdělil mi, že vůbec první a poslední pokutu jsem od nich dostala před devíti lety a byly to dvě stovky. ( Což je celkem výkon, když jezdím, a hodně, už přes třicet let). "Nejste pirát silnic, nevidím důvod vás trestat. Jen si dávejte příště pozor." Popřál mi hezký den a odmávl odjezd.

Cestou domů se mi v hlavě honily dva přístupy. I mezi muži zákona jsou rozdíly. A velké. Hádat, který ode mne získal kladné body, nemusíte. A vůbec nejde o peníze. (ber)

Ilustrační foto: archiv PvNovinky

 

Komentáře

Vaše chyba, a toho blbečka hovínkáře taky....

Z vaší strany šlo o zastavení:

  • Zastavení znamená uvést vozidlo na dobu nezbytně nutnou do klidu pro vystoupení, nastoupení osob, na naložení a vyložení nákladu.

Neměla jste mu nic dávat...

Mezi městskými strážníky a státními policisty je obrovský rozdíl. Začíná to už při výběru. Zatímco na policisty jsou kladeny vysoké nároky, do řed městské policie jsou přijímáni téměř všichni. Však jsou také strážníci na posměch i policistům. A to už neřeším profesionalitu jejich výkonu. A když k tomu přibude poky z vedení MP Prostějov, že čím více pokut strážník udělí, tím více bude mít prémií, tak si dotyční hledají výsledky cestou nejmenšího odporu, např. parkování, zákaz zastavení (jahodárna Brněnská, donedávna průjezd u OBI-zde docházelo ke zneužívání výstražného světelného a zvukového znamení)), ale když je třeba zásah na prostějovském nádraží proti běsnícím cikánům, to hlídka MP čeká za rohem a čeká na příjezd státní policie......  Bez komentáře... A to je v Prostějově stále stejná písnička.

Poslat nový komentář