Piano na ulici už máme. Objeví se i šachy?

Piano na ulici už máme. Objeví se i šachy?
ilustrační foto

 

Pražský kavárník Ondřej Kobza, iniciátor projektu Piána na ulici, se vrhl na novou iniciativu. V Praze se díky němu objevily veřejné šachovnice. Speciálně upravené školní lavice najdete například na náměstí Míru či v Riegrových sadech.

Šachové stolky jsou vyrobené z betonu nebo starých školních lavic, na kterých je šachovnice nakreslená.  „Podle mě jako u pian nejde o hudbu a u šachových stolků o hru v šachy, ale spíše o setkání lidí. Je to prožitek nějakého jiného typu prostoru, kdy mě baví vytvářet spíše takové pasti ve městě, kde se spolu lidí můžou začít dát bavit,“ vysvětil Ondřej Kobza, díky jehož nápadu si  na pouliční piána mohou zájemci zahrát už ve víc než třiceti městech.

Pouliční piáno najdete v Prostějově u kavárny Avatarka na náměstí TGM. Stojí tam také díky radní a předsedkyni Okrašlovacího spolku Miladě Sokolové. A co na možnost veřejné šachovnice říká? "Troufám si tvrdit, že projekt Piáno v ulicích je skvělý. Stále vidím kolem Avatarky množství lidí, střídají se ve hře, povídají si, pořádají se koncerty. Šachy v Prostějově? A proč ne? Nežijeme přeci jen prací, lidé jsou tvorové společenští a jakékoliv možnosti setkávání jsou velmi povzbudivé a prospěšné.

Jak se zdá, ani tento projekt  tedy v Prostějově dveře uzavřeny nemá. (ber) 

Poslat nový komentář