Před radnicí opět proběhnou závody koloběžek!

Před radnicí opět proběhnou závody koloběžek!
ilustrační foto

 

Mnoho Prostějovanů si již zvyklo, že se 22. září po městě autem nejezdí. Připojují se tak k Evropskému dni bez aut. Neznamená to však, že v Prostějově nenarazíte toho dne ani na jedno auto. Zkrátka každý ke zdravějšímu způsobu přepravy do práce přistupujeme jinak. 

V posledních letech se však v našem městě stává trendem jízda na koloběžce. Kratochvíle, kterou jsme se bavili všichni v našich dětských časech, nyní v některých případech přebírá prim při jízdě do práce, za nákupem či do některého z restauračních zařízení. Velký podíl nad rozmachem dospěláckých koloběžek mají bezesporu pracovníci z Dětského dopravního centra patřícího pod prostějovské Sportcentrum – DDM. Ti také letos potřetí pořádají Prostějovskou koloběžku, závod všech zájemců okolo kuželny před prostějovskou radnicí. Ten proběhne ve čtvrtek 18. září 2014 od 14:30 hod. do 16:15 hod.

„Přihlásit se může kdokoliv. Samozřejmě to neznamená, že závod proběhne jen ve 14:30, od této doby je však možné již závodit. Jakmile závodník přijde, může se zaprezentovat a odjet svou jízdu. Bezprostředně po rozjížďkách bude následovat finále ve všech kategoriích. Průběžné výsledky budou promítány ve stanu rozhodčích a také na internetu,“ prozradil hlavní organizátor zívodu Jiří Novák.

A jaké že to budou soutěžící kategorie?

2 – 6 let

7 – 10 let

11 – 14 let

15 – 100 let muži

15 – 100 let ženy

 

Tak co, sportovci a příležitostní koloběžkáři, najdete si ve čtvrtek na náměstí cestu?

www.sportcentrumddm.cz

Poslat nový komentář