Zajeďte si na Exotu, je plná pestrobarevných ptáků

Zajeďte si na Exotu, je plná pestrobarevných ptáků
ilustrační foto

Tento víkend na olomouckém výstavišti probíhá výstava exotického ptactva. Mezi dvě stě padesáti druhy exotických ptáků najdete například nejinteligentnější papoušky světa, novozélandské nestory kea. Novinkou je historická expozice klecí a chovatelských zařízení z poloviny minulého století. A na své si přijdou i děti, pro které je připravena dílnička.

Výstava Exota Olomouc patří mezi největší výstavy tohoto druhu v Evropě. Letošní 21. ročník nabízí na dva tisíce exotických ptáků více než 250 druhů. Novinkou bude rovněž historická expozice klecí a chovatelských zařízení z poloviny minulého století, díky níž si budou moci mnozí pamětníci a chovatelé připomenout podmínky, v nichž se u nás dříve chovali okrasní ptáci. Návštěvníci se mohou těšit na velké kolekce vzácných amazoňanů, pyrurů, loriů, kakaduů, ale i amazónků, arů, aratingů, alexandrů či tiriků.

Součástí výstavy je i pavilon E, kde návštěvníci mohou nahlédnout mezi rozmanité druhy bažantů, vodního ptactva včetně plameňáků, holubů a hrdliček, kterou připravili ze svých svěřenců členové Klubu chovatelů bažantů – WPA a ZOO Olomouc. V Palmovém skleníku je umístěna expozice drobných exotických ptáků (raritních tangar, astrildů, amad, snovačů atd.) v prosklených klecích. Na své si přijdou také děti, pro které je připravena dětská dílnička, soutěže apod.

Exota je otevřena dnes do 18 hodin a v neděli 12. října od 8 do 17 hodin. Další informace naleznete na internetových stránkách www.exotaolomouc.cz nebo na Facebooku. (red)

Poslat nový komentář