Když matky kradou

Když  matky kradou
ilustrační foto

Velmi často se v redakci  setkáváme s nejrůznějšími lidskými příběhy. Někdy končí šťastně, jindy se nám nechce věřit, že jsou skutečné. Jeden opravdový se děje právě dnes a není z těch nejoptimističtějších. Jde o mámu, která se snaží ukrást syna. Jestli se jí to povede, rozhoduje v těchto dnech krajský soud.

Když se prosperující řemeslník Tomáš z jedné vesnice na Prostějovsku seznámil s o pár let mladší Ditou, byl v sedmém nebi. Mladá žena jej natolik okouzlila, že mu nevadily ani její dluhy. Po čase se nastěhovala do jeho rodinného domku a o dva roky později se jim narodil syn. “Rok bylo všechno v pohodě, pak jsem jednou přijel domů z práce a kluk ani ona tam nebyli. Co mohla, pobrala a do telefonu mi jen sdělila, že už se mnou být nechce,“ popsal Tomáš počátek anabáze. Důvodem byl podle něj mimo jiné fakt, že dluhy jí pomohl splatit. Syna nakonec musel doslova ukrást a u soudu si vybojoval střídavou péči. „Klukovi je teď pět a expřítelkyně usoudila, že jí to, že týden žije u mě a týden u ní, nevyhovuje. Už jsme absolvovali kolečko u okresního soudu, teď jsme byli u krajského. Verdikt ještě neznám, ale jestli jí vyjdou vstříc, o syna přijdu,“ říká smutně. Jeho bývalá partnerka chce syna do výhradní péče a požaduje výživné 6 tisíc korun. Tomáš by ho mohl vidět na pár hodin jednou za měsíc. „ Můj právník dělal, co mohl. Ale když jsem slyšel lži, které  u soudu vytáhla, bylo mi z toho zle. Nikdy bych se na takovou úroveň nesnížil,“ konstatoval trpce.

Pro Tomáše je teď důležitá jediná věc. „Pokud jí ho svěří do péče, už ho neuvidím. A jsem si jist, že by ho naváděla proti mně tak dlouho, až se mi syn odcizí. A to nedopustím,“   dodal. (ber)

Komentáře

Možná by nebylo od věci si vyslechnout i druhou stranu....

Prostějovský ČUBKY!! Bacha na NĚ!!

Poslat nový komentář