Lázně Slatinice nabízejí II.Lázeňský den zdraví

Lázně Slatinice nabízejí II.Lázeňský den zdraví
ilustrační foto plakát

 

Již tuto sobotu 29. srpna se u lázeňského domu Balnea koná II. Lázeňský den zdraví. Podruhé v tomto roce bude celý den v lázních Slatinice zaměřen na prevenci, péči o zdraví a zdravý životní styl. Vstupné je dobrovolné a výtěžek bude věnován na potřeby dětí z Dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc.

Tento lázeňský den bude završením letních akcí, které ve Slatinicích proběhly na podporu nemocných dětí. Výtěžek z této akce bude použit na rekondiční pobyty dětských pacientů v lázních Slatinice. Návštěvníci si také budou moci naposledy v prostorách recepce lázeňského domu Balnea prohlédnout velice emotivní výstavu fotografií onkologicky nemocných dětí.

Poslední srpnovou sobotu budou již od 10 hodin probíhat ukázky jógy, cvičení s kruhy a flexi-bary či chůze s Nordic walkingovými holemi. Do těchto aktivit se mohou zapojit všichni návštěvníci bez rozdílu věku a fyzických schopností. Ve sledu přednášek představí lékařská ředitelka  Iveta Novotná metodu Computerové kineziologie. Pomocí tohoto vyšetření mohou fyzioterapeuti odhalit nejen rizika pohybového ústrojí, ale komplexně také potíže celého organismu. Více informací o dalších službách, procedurách a pobytech budou podávat zdravotníci na stánku lázní a pro zájemce se budou konat exkurze po lázeňských domech.

Atrakce pro děti a hudební vystoupení se postarají o příjemnou atmosféru. Kulturním vyvrcholením celého dne bude vystoupení kapely ABBA revival s nejznámějšími hity této legendární skupiny. Celodenně se budou podávat speciality z lázeňské kuchyně, nápoje i káva připravená ze slatinické kyselky. (red)

Poslat nový komentář