Dětský den s Malým Noe opět na Korunní pevnůstce

Dětský den s Malým Noe opět na Korunní pevnůstce
ilustrační foto

Nadace Malý Noe zve v neděli 4. září rodiče i děti na devátý ročník akce Jeden dětský den nestačí. I letos organizátoři využijí areál Korunní pevnůstky, kde čeká návštěvníky program na pódiu, na ploše i Pevnosti poznání a Muzeu olomoucké pevnosti.

„Děti i rodiče se mohou těšit na žongléry a akrobaty, vystoupení divadel i hudebních skupin, pěnovou show, ukázky bojového umění Wushu nebo oblíbené agility s cvičenými psy,“ zve Hana Tomaštíková z nadace.

Pro děti jsou připraveny skákací atrakce, dílničky a také řada vědomostních, pohybových a zábavných soutěží a aktivit. Program začíná v 10 hodin a posledním bodem je vystoupení skupiny Stracené ráj a vytvoření pěnového moře po 16 hodině.

„Cílem akce je umožnit dětem z dětských domovů společné setkání s dalšími dětmi a s veřejností a zvýšit tak vědomí sounáležitosti s nimi,“ připomněl Jaroslav Strejček z Nadace Malý Noe. Dětský den chce také poskytnout dětem sportovní vyžití, zábavu a uvolnění v nastávajícím školním roce. Akce se za dobu trvání dostala do povědomí veřejnosti a každoročně ji navštíví na 5000 rodičů a dětí a téměř všechny dětské domovy v Olomouckém kraji.

Nadace Malý Noe byla založena v květnu 2007. Posláním nadace je aktivní pomoc dětem žijícím a vyrůstajícím bez náležité rodičovské péče svých biologických rodičů. Nadace spolupracuje s dětskými domovy a dalšími zařízeními v Olomouckém kraji. Své aktivity směřuje také do problematických oblastí ve světě. V minulých letech například vybudovala v Zambii sirotčinec, internát a dílny pro učně. (red)

Poslat nový komentář