Neznámý rodák : Miloš Hubáček

Neznámý rodák : Miloš Hubáček
ilustrační foto
Další fotky: 
Neznámý rodák : Miloš Hubáček

Máme řadu rodáků, na které jsme, co by obyvatelé Prostějova, hrdí. Teď opomenu takové, jako je Otto Wichterle, Max Fleischer či Jiří Wolker, a naopak připomenu ty, o kterých se zase až tak nemluví. Herečky Gabriela Wilhelmová a Milena Dvorská, herec Ladislav Županič, moderátor a publicista Ivo Šmoldas, skladatel a klavírista Milan Dvořák. Další takovou osobností je Miloš Hubáček.

Miloš Hubáček se narodil 9. prosince 1937 v Prostějově. Po absolvování Právnické fakulty Univerzity Karlovy v letech 1955–1960 působil v letech 1962–1970 na ministerstvu spravedlnosti a později (1970–1979) jako prokurátor. V letech 1965–1966 postgraduálně studoval v Cambridgi. Od roku 1980 je profesionálním spisovatelem. Věnuje se literatuře faktu a specializuje se na období 2. světové války, především pak na průběh námořních bojů.

V knihovně mám všechna jeho díla a velmi ráda se k nim vracím, protože jeho vyprávění jsou nesmírně poutavá. Budete-li mít chuť, přečtěte si třeba Titanic, Moře v plamenech, Pacifik v plamenech, Vítězství v Pacifiku, Ofenziva v Pacifiku a další. (ber)

Komentáře

Četl jsem od něj spoustu knih .Že je rodák jsem netušil.

Poslat nový komentář