Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Bezdomovec chtěl odjet na kole. Cizím. Hned ho lapili!

Bezdomovec chtěl odjet na kole. Cizím. Hned ho lapili!
FOTO MP Prostějov
Další fotky: 
Bezdomovec chtěl odjet na kole. Cizím. Hned ho lapili!
Bezdomovec chtěl odjet na kole. Cizím. Hned ho lapili!

 

Tento pátek ráno se podařil strážníkům husarský kousek. V Janáčkově ulici lapili bezdomovce, ujíždějícího na ukradeném kole.

„Hlídka uviděla muže ujíždějícího na jízdním kole od stojanů umístěných u křižovatky ulic Janáčkova, Svatoplukova, směrem k Joštovu náměstí. V jezdci poznali bezdomovce, který se v minulosti dopouštěl krádeží jízdních kol a již byl v posledních třech letech za toto jednání odsouzen,“ uvedla strážník Jana Adámková. Muži zákona se za cyklistou okamžitě vydali a následně ho zadrželi. Našli i přestřižený lankový zámek, který při útěku odhodil. „Horské jízdní kolo v hodnotě 10 tisíc korun odcizil z bezpečnostního stojanu před budovou hlavního nádraží. Pro podezření z trestného činu si událost převzala Policie ČR. Devětačtyřicetiletému chmatákovi hrozí odnětí svobody na 6 měsíců až 3 léta.

„Uzamčení jízdního kola lankovým zámkem není příliš bezpečné. Pro zloděje je jednoduché zámek přeříznout a během několika sekund se bicyklu zmocnit. Vhodné je použití půlfabky, která slouží k uzamčení jízdního kola do bezpečnostního stojanu,“ upozornila Adámková. (red).

Komentáře

Jeden případ ze sta, kdy se kolo podaří najít. Je to jeden z nejvýnosnějších artiklů, co se týká zlodějů. :(

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style