Projede přes republiku další konvoj "dragounů"?!

Projede přes republiku další konvoj "dragounů"?!
ilustrační foto Ludmila Novotná

 

Přes Českou republiku zřejmě na podzim projede další konvoj americké armádní techniky. Američané se budou přesouvat z německých základen na cvičení Brave Warrior do Maďarska. Ministerstvo obrany ČR zatím nechce přesun konvoje přes naše území potvrzovat, i když o něm ví. Informoval i tom dnes server Novinky.cz.

Přesun jednotek s transportéry Stryker z Německa přes Českou republiku potvrdil serveru americký armádní mluvčí Joe Buccino. „Je to možnost pro posílení našeho spojenectví s partnery v regionu,” dodal. Plukovník John Meyer, který je velitelem 2. jízdního pluku, doplnil, že cvičení má uklidnit evropské spojence znepokojené nedávnými aktivitami Ruska.

Ministerstvo obrany zatím nechce průjezd konvoje komentovat. „Tuto informaci máme,” uvedla bez dalších podrobností Jana Zechmeisterová z tiskového oddělení.

Americký armádní konvoj se letos přesouval přes Českou republiku na přelomu března a dubna při návratu ze cvičení v Pobaltí. Průjezd jednotek si nenechaly ujít tisíce lidí.

TOP 09 v úterý vytvořila událost „Podzimní jízda dragounů“ na sociální síti Facebook. Účast během prvních dvou hodin potvrdily desítky lidí. Podívat se můžete zde : https://www.facebook.com/events/1642618532691908/  (Zdroj Novinky.cz, ber)

Poslat nový komentář