Američtí "dragouni" pojedou přes Česko v září. Spát budou ve Vyškově

Američtí "dragouni" pojedou  přes Česko v září. Spát budou ve Vyškově
ilustrační foto

 

Vláda ČR v pondělí projedná přesun jednotek Soát Ozbrojených sil USA na cvičení NATO Brave Warrior 2015 v Maďarsku, takzvanou „Danube Ride“ (Dunajská jízda). "Dragouni" pojedou po dálnicích a rychlostních komunikacích, spát budou ve Vyškově.

Přesun 2. mechanizovaného pluku z bavorského Vilsecku bude realizován ve třech termínech, přičemž první dva přesuny budou souviset s rekognoskací trasy přesunu hlavního proudu. Ten bude rozdělen do několika kolon tak, aby co nejméně zatížil dopravu na pozemních komunikacích. Na území ČR téměř bezvýhradně využije dálnice a rychlostní komunikace.

Termíny jsou stanoveny na 9. až 14. září, američtí vojáci stráví na území ČR vždy necelé dva dny s přenocováním v areálu Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově.

„Průjezd americké jednotky v každé koloně nepřesáhne dobu 48 hodin a představuje pro Českou republiku a její občany pouze minimální zatížení v podobě zvýšeného provozu na některých komunikacích. Jedná se o další z mnoha tranzitních průjezdů přes naše území, jen za první pololetí letošního roku jich po pozemních komunikacích bylo 105. Tyto přesuny jsou samozřejmě součástí našich závazků v rámci Severoatlantické Aliance, kde se těšíme pověsti spolehlivého člena a partnera,“ vysvětluje ministr obrany Martin Stropnický.

„Technické a logistické zabezpečení konvoje Danube Ride silami a prostředky Armády České republiky je připraveno. Věřím, že průjezd konvoje přes Českou republiku bude stejně jako v ostatních případech bezproblémový,“ uvedl náčelník Generálního štábu AČR Josef Bečvář.

Další podrobnosti zveřejní Ministerstvo obrany poté, co v pondělí přesun amerického konvoje projedná vláda.

Letos přes ČR šlo přes tři tisíce vojenských tranzitů

Za první pololetí letošního roku bylo přes území České republiky realizováno celkem 3 727 tranzitních průjezdů a přeletů příslušníků ozbrojených sil jiných států, z toho 3 622 leteckých. Po pozemních komunikacích se přes ČR v 18 silničních proudech a 87 samostatných přesunech přepravilo celkem 1 277 zahraničních vojáků. (Zdroj army.cz)

 

Komentáře

No vidíte, přijede plechová nádhera zašlých dní.

Poslat nový komentář