Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Do Vyškova opět zamíří američtí dragouni

Do Vyškova opět zamíří američtí dragouni
ilustrační foto MO
Ve dnech 27. až 30. května se uskuteční na území České republiky přesun amerických vojáků v rámci cvičení Saber Strike v Pobaltí. Dragouni se zastaví i ve Vyškově, kde se 29. května představí veřejnosti.

„Průjezd příslušníků 2. jízdního pluku očekáváme dne 27. května ze základny v německém Vilsecku po D5 a pražském okruhu D0 do kasáren 17. listopadu v Praze-Ruzyni, kde je plánováno přenocování. Dne 28. května vojáci odjedou po D1 do Vyškova a Přáslavic, kde budou ubytováni po další dvě noci. Ve zdejších prostorech se také bude konat společný výcvik s českými vojáky zaměřený na střeleckou přípravu, vojenské lezení a řízení vozidel. V pondělí 30. května bude kolona pokračovat po D1 a na hraničním přechodu Bohumín opustí Českou republiku,“ infoamuje ministetsvo obrany.

Přesun se týká cca 500 vojáků a 225 kusů vojenské techniky, kolona bude rozdělena do devíti částí. Časový rozestup mezi jednotlivými částmi kolony bude 30 minut a na území České republiky kolonu doprovodí a zabezpečí příslušníci Vojenské policie v součinnosti s Policií ČR.

V neděli 29. května se od 14 do 17 hodin v kasárnách Vyškov uskuteční Den otevřených dveří se statickou ukázkou techniky. (red)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style