Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Výpadek plateb za odpady lze lehce nahradit, říká Tomáš Blumenstein

Výpadek plateb za odpady lze lehce nahradit, říká Tomáš Blumenstein
ilustrační foto koláč

 

Ve volebním programu má prostějovská ODS bankovku v hodnotě 600 korun. Tolik hodlá uspořit každému obyvateli města na platbě za odpady. Výpadek cca 22 milionů korun, které by tak chyběly v městské kase, není podle Tomáše Blumensteina velký problém.

„Jednou z možností je nová soutěž na zakázku likvidace odpadů, která by mohla přinést úsporu 10% z ceny za netříděný odpad, tedy 3 miliony. I další se týká firmy ASA a její výhradní péče o zeleň. Novou soutěží pro víc menších subjektů by byla možná úspora 15%, to je 10,5 milionu,“ vysvětlil Tomáš Blumenstein. Další milion korun by přineslo snížení počtu zaměstnanců, kteří mají na magistrátu na starosti evidenci výběru poplatků za odpady.

Své místo by v rozpočtu města podle Blumensteina neměly mít ani nákupy v podobě „všimného“ vybraným sportům. „Jde třeba LCD obrazovku pro hokejisty za 2 miliony. Už v téhle chvíli bychom úsporu mohli vyčíslit sumou 16,5 milionu,“ dodal.

Další příjmy by do městské kasy mohly plynout motivováním občanů k třídění odpadů, což by přineslo milion. Parkoviště, které spravuje A.S.A, by se převedla zpět pod město, které by je pronajímalo samo a pokud by upravilo parkovací systém, ročně by bylo bohatší o dva miliony.  „Pokud se k trvalému pobytu přihlásí v roce 250 občanů, zisk od státu na daních bude 2,5 milionu,“ uvedl další příklady Blumenstein.

Pokud k první sumě přičteme zbývajících 5,5 milionu, do městské kasy právě přibylo 22 milionů. (red)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style