Politikům jsme položili otázky. Jak na ně reagovali?

Politikům jsme položili otázky. Jak na ně reagovali?
ilustrační foto

 

V minulých dnech jsme vám představovali lídry kandidádtek se svými programy. Závěrem jsme každému položili tři otázky. Jak na ně odpovědli, posuďte sami.

Tomáš Blumenstein, Občanská demokratická strana

1. Jakými konkrétními kroky chcete vyřešit problémy s parkováním ve městě?

Po době opravy silnic a době "chodníkové", kdy se na základě našeho předvolebního slibu poslední čtyři roky výrazně investovalo do chodníků, nyní musí nastat období řešení parkování. Našim záměr je výstavba lehkých parkovacích domů, které budou levné a zaberou méně místa než klasická parkoviště. Kde to půjde, chceme podpořit další parkovací místa, ale nikoli na úkor zeleně. Pokud by vzniklo v centru města nákupní centrum, budeme požadovat, aby jeho parkovací plochy byly například na tři hodiny zdarma pro občany města. To jim umožní ve městě vyřídit jejich záležitosti a zase odjet.

2. Poplatky za odpad představují zhruba 22 milionů korun. Kde konkrétně v rozpočtu chcete takovou částku najít, aniž by tím utrpěly investice či jiné oblasti závislé na rozpočtu města?

Ano, zveřejnili jsme dokonce přesný graf, kde peníze vezmeme. Odděleně vysoutěžíme městské služby, což může přinést přibližně 13 milionů, další milion se ušetří na tom, že se poplatek již nebude vybírat, zisk může přinést také to, že kvůli zrušení daně za odpad se přihlásí ve městě k trvalému pobytu další lidé a stát pošle více z našich daní do městské kasy. Náš plán počítá s tím, že se nijak neomezí investice do jiných oblastí. Jsme známí tím, že jako strana odmítáme dělat "díry" do rozpočtů, takže se nikdo nemusí bát něčeho podobného v případě zrušení daně za odpad. Lidem zůstane v kapse šestistovka a městská kasa neutrpí.

3. Řekněte jednou větou, proč by Prostějované měli volit právě ODS?

Protože jsme tradiční prostějovská pravice, která se obměnila, poslala do voleb kandidátku s řadou osobností včetně nestraníků, a jako jedni z mála máme opravdový program, obsahující konkrétní návrhy, které pomohou občanům.

Poslat nový komentář