Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Koncert proti komunistům ve Špalíčku nebude!, rozhodl ředitel muzea

Koncert proti komunistům ve Špalíčku nebude!, rozhodl ředitel muzea
ilustrační foto www.muzeumpv.cz

 

Odpůrci návratu komunistů na prostějovskou radnici uspořádali o víkendu protestní festival koncertů Hudbou proti zapomnění. Na programu byla vystoupení v baru u 12 opic, v klubu Apollo 13 a také v Kavárně ve Špalíčku. Jeho nájemcům, manželům Valentovým, ale akci zakázal ředitel muzea. Pod muzeum totiž objekt spadá.

"Daniel Zádrapa to zdůvodnil tím, že  nechce muzeum spojovat s žádnou akcí s politickým podtextem a koncert považuje za porušení nájemní smlouvy," sdělila redakci Ivana Valentová. Koncert skupiny Jižní ryba tak byl organizátory přesunut do pivnice U Broučka. Je ovšem zajímavé, že ve stejném objektu se 11. listopadu konala přednáška Jakuba Lyska z Katedry politologie v Olomouci na téma „unavené demokracie“. I ona byla součástí festivalu a vedení muzea nevadila.

Cyklus začal v pondělí 3. listopadu výstavou dobových fotografií, novin, časopisů, techniky a drobných každodenních předmětů v muzejním Špalíčku, na kterou od 10. listopadu navázal Okresní archiv expozicí mapující období od listopadu 1989 do května 1990. 

17. listopadu se uskutečnil koncert písničkáře Karla Vepřeka v kostele církve československé husitské, který doprovodí přehlídka fotografií „nejmenovaných aktérů prostějovské sametové revoluce“. O den později se konala přednáška 25 let svobody a demokracie“ Petra Oslzlého.  

V rámci Hudby proti zapomnění v Prostějově vystoupí rovněž Josef Jařab, Pavel Šaradín a v neděli 30. listopadu i Jaroslav Hutka. Ten bude koncertovat v Baru 12 opic. 

Město Prostějov přispělo na konání festivalu částkou 40 tisíc korun. (ber) 

Komentáře

prof. Josef Jařab byl první polistopadovým rektorem Univerzity Palackého, doc. Pavel Šaradín je z Katedry politologie v Olomouci. To se budou v Olomouci divit.. :-)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style