Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Václav Hudeček zahájí Prostějovské dny hudby

ilustrační foto
ilustrační foto

Jen co dozněly poslední tóny Hudebního festivalu Haná, už je pro milovníky dobré muziky připravena další hudební lahůdka. V pondělí 16. dubna odstartují zahajovacím koncertem s Václavem Hudečkem Prostějovské dny hudby. V letošním roce je to jubilejní 20. ročník.

V průběhu dubna a května nabídnou Prostějovské dny hudby pořádané Základní uměleckou školou Vladimíra Ambrose a Městským divadlem Prostějov na desítku koncertů a hudebních vystoupení v pestrém žánrovém složení. Pořadatelé sázejí každý rok na prostějovské muzikanty – žáky, studenty, kantory ZUŠ, místní orchestry a pěvecké sbory. Koncerty budou probíhat nejen v budově ZUŠ a v divadelním či přednáškovém sále Národního domu, ale také v kostele Povýšení sv. Kříže nebo přímo na náměstí T. G. Masaryka. 

Festivalový maraton zahájí v pondělí 16. dubna houslový virtuóz Václav Hudeček za doprovodu olomouckého komorního orchestru Camerata Moravia. Koncert začíná v městském divadle v 19 hodin. Program festivalu pak mimo jiné nabídne jazzový koncert, vystoupení Dechového orchestru ZUŠ se zpěvačkou Bárou Basikovou, promenádní koncert, varhanní koncert a řadu vystoupení komorních souborů. Prostějovské hudebníky a zpěváky doplní účinkující ze zahraničí - sopranistka Lynn Eustis a tenorista Brian Nedvin z USA. 

Další informace a podrobný program Prostějovských dnů hudby najdou zájemci na webových stránkách ZUŠ Prostějov.   

(jap)

Pondělí, Duben 16, 2012 - 19:00

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style