Soutěž o lístky na mikulášskou!

Soutěž o lístky na mikulášskou!
ilustrační foto plakát

 

Jména Kontakt a Keks  mají neomylný zvuk profesionální a dokonalé zábavy.  Rockové kapely, které nebe prostějovské populární hudby zdobí už desítky let, to rozjedou 7. prosince v KaSCentru v Prostějově na Mikulášské nadílce s čertovsky dobrým bigbítem. Podívejte se s námi do jejich historie.

Kapela KONTAKT

Skupina Kontakt vznikla v roce 1978, kdy parta kluků založila kapelu, která zkoušela v rodinném domku u jednoho z nich. Zaměřovala se na popové i rockové skladby tehdejší doby, tzn. skladby převážně 80. a poději 90. let. Kapela byla plně složena z kluků jedné studentské třídy a absolvovala spousty školních hudebních soutěži a večírků. V roce 1980 se kapela zaregistrovala na tehdejším okresním kulturním středisku a to pod názvem Kontakt.  Zakladateli byli Lubomír Hruban, Josef Štuller a Pavel Hrubý, ke kterým se později přidal bubeník Zdeněk Milar. Po dvou letech hudební činnosti kapely přerušila její dráhu v roce 1982 vojenská služba. Parta se rozdělila a její členové hráli každý zvlášť ve vojenských kapelách. V roce 1984 se Kontakt opět vrací na prostějovskou hudební scénu a ve stejném složení absolvuje nové hudební přehrávky povolující další její působení. Kontakti na své hudební pouti dorazili do roku 1993, kdy po vzájemné dohodě členů kapela zanikla. K jejímu znovuzrození došlo v roce 2009 na hudební akci Rock Memory of II na Plumlovské přehradě. Od té doby koncertuje dosud.

Kapela KEKS

I kapela Keks prošla řadou tvůrčích období i změnou názvu. Působila několik let pod politicky nezávadným názvem Rytmus (RTM). Stejně tak jí prošla řada muzikantských veličin. Jednou z nich je bezesporu Tom Somr neboli Starý Viking, dnes známý zejména jako duše festivalu Keltská noc.  Kapelníkem Keksů byl v letech 1984 až 1989 a otextoval pro ni kultovní píseň z dílny Bruce Springsteena To se nevrátí. Dnes se při vystoupení na pódiu střídají všichni, kdo kapelou za léta její činnosti prošli, mimo jiné Roman Doležel či Václav Růžička.

Koncert kapel, které se budou střídat po blocích, začne ve 20 hodin. Pokud se na něj chcete dostat bez placení, máme pro vás soutěžní otázku. Kdy se dala skupina Kontakt znovu dohromady a na jaké akci? Pro šest vylosovaných, kteří zašlou do 5. prosince správnou odpověď na adresu redakce@pvnovinky.cz, máme vstupenky.

 

Pokud se na koncert nedostanete, nezoufejte. Podle pořadatelů z Agentury Mamut bude záhy k dostání DVD koncertu.  (ber)

Poslat nový komentář