Soutěžte s námi o lístky na legendární Tublatanku!

Soutěžte s námi o lístky na legendární Tublatanku!
ilustrační foto

 

Tublatanka slaví 30 let let své existence a chystá se to oslavit mega koncertem společně se skupinou Desmod ve Společenském domě v Prostějově 25. dubna 2014. Jedinečná událost a jedinečné spojení slovenských kapel nikde jinde neuvidíte.

Tublatanka je slovenská rocková kapela, kterou v roce 1982 založili Martin Ďurinda (kytara) a Juraj Černý (bicí). Název skupiny pochází z knihy Edgar Rice Burroughse, Tarzan. Jeho základem je jméno nevlastního Tarzanova opičího otce, zlého opičáka jménem Tublat s příponou po vzoru tehdejšího velmi populárního (žánr české a moravské lidovky) dechovkového orchestru, který se nazýval Moravanka. Údajný lidový charakter skupiny tehdy zvýrazňovaly i kostýmy, jimiž byly slovenské lidové kroje, které kapela používala při svých vystoupenich v prvních deseti letech.

Desmod je slovenská rocková skupina, která původně vznikla roku 1996 jako metalová formace v Nitře. Název skupiny odrážel oblíbené téma metalového žánru, je inspirovaný latinským jménem Upíra obecného, Desmodus rotundus, který se živí sáním krve savců. Základní sestava skupiny se úplně rozpadla. Postupnými personálními změnami se vystřídalo obsazení jednotlivých nástrojů a zároveň se změnil i jejich hudební styl od heavy metalu přes crossover, punk až k melodickému rocku.

V Prostějově obě kapely vystoupí 25. dubna v 19,30 hodin v KaSCentru. Pokud se chcete čtyři z vás na koncert dostat zadarmo, stačí, když na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz zašlete do 23. dubna odpověď na otázku, kolikáté narozeniny slaví letos kapela Tublatanka? (red)

Poslat nový komentář