Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Policejní akce Velikonoce na silnicích

Policisté byli o velikonočním víkendu vidět na každém kroku. Ilustrační foto
Policisté byli o velikonočním víkendu vidět na každém kroku. Ilustrační foto

O prodlouženém víkendu proběhla na území celého Olomouckého kraje v souvislosti s velikonočními svátky rozsáhlá bezpečnostní akce na silnicích. Jak dopadla?

Policejní akce byla zaměřená především na dodržování pravidel silničního provozu, zejména se kontrolovala nejvyšší povolená rychlost a zákaz jízdy pod vlivem alkoholu. Například jen na Olomoucku se akce zúčastnilo 26 policistů, kteří zkontrolovali celkem 438 vozidel a zjistili 89 přestupků. Řidiči na pokutách zaplatili celkem 39 900 korun. Devět přestupků oznámili policisté do správního řízení. Jedenáct přestupků souviselo s nerespektováním dopravního značení nebo s doklady k řízení a provozu motorového vozidla. 

 

A jakých dalších přestupků se řidiči na Olomoucku dopustili?

 

Překročení nejvyšší povolené rychlosti 59
Nerozsvícená světla  8
Špatný technický stav vozidla 7
Nepoužití bezpečnostních pásů 4
Telefonování za jízdy 1
Požití alkoholických nápojů 1

 

 

 

Dopravně bezpečnostní akce policistů probíhaly na území celé republiky. Jedním z důvodů byl vysoký počet usmrcených lidí při nehodách o velikonočních svátcích v minulých letech. A letos se trend podařilo zlomit, ať již za ním stojí vysoké množství policistů na silnicích, nebo špatné počasí s tendencí menšího počtu řidičů výletníků. Během prodlouženého velikonočního víkendu zemřeli na silnicích České republiky tři lidé, od roku 2000 je to nejnižší počet obětí.

(red)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style