Pětidenní krajská dopravně bezpečnostní akce odhalila stovky hříšníků

Pětidenní krajská dopravně bezpečnostní akce odhalila stovky hříšníků
Foto PČR

Od pátku 13. 11. 2015 do úterý 17. 11. 2015 včetně se konala v Olomouckém kraji dopravně bezpečnostní akce. Během akce se 226 policistů zaměřilo na kontrolu dodržování nejvyšší povolené rychlosti, na používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů ve vozidle, na kontrolu technického stavu vozidel a obecně na dodržování pravidel silničního provozu.

"Během pěti dní policejní hlídky zkontrolovali v kraji celkem 2 544 vozidel a zjistili 385 přestupků. Z toho 32 oznámili a u 353 přestupků byla uložena bloková pokuta v celkové výši 116 700 korun," uvedla policejní mluvčí Marta Vlachová.
Mezi nejčastější přestupky patřilo překročení nejvyšší povolené rychlosti. Tohoto přestupku se dopustilo 115 řidičů. U osmi bylo zjištěno požití alkoholu před jízdou, 36 řidičů nebylo během jízdy připoutáno bezpečnostním pásem, ve dvou případech policisté zjistili nepoužití zádržného systému u dítěte. Na nevyhovující technický stav, hlavně na prošlou technickou kontrolu, doplatilo 90 řidičů a 11 řidičů použilo zpoplatněnou silnici bez vylepené platné dálniční známky. (red)

Poslat nový komentář