Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Dva řidiči pod vlivem návykových látek

Dva řidiči pod vlivem návykových látek
ilustrační foto PČR

Dva řidiče pod vlivem drog chytili za volantem v neděli policisté na Prostějovsku. Oba jsou podezřelí z přestupku.

V neděli krátce před desátou hodinou večer kontrolovali policisté na ulici Císařské v Brodku u Prostějova řidiče osobního motorového vozidla. U 25letého řidiče provedli dechovou zkoušku, která byla negativní. Zato orientační test na omamné a psychotropní látky byl pozitivní na canabis. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Nyní je podezřelý ze spáchání přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.
Ze stejného přestupku je podezřelý také 19letý řidič vozidla Škoda Felicia, kterého kontrolovali policisté v neděli krátce před půl jedenáctou v noci na komunikaci mezi obcemi Stínava a Ohrozim. "Dechová zkouška na alkohol byla negativní, zato orientační test na omamné a psychotropní látky byl pozitivní na amphetamin/methamphetamin. Řidič však s výsledkem nesouhlasil a dobrovolně se podrobil lékařskému vyšetření, spojenému s odběrem biologického materiálu. Policisté mu další jízdu zakázali," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Policisté navíc zjistili, že není držitelem řidičského oprávnění. Po uplynutí doby zákazu řízení si nepožádal o vydání nového řidičského průkazu. (red)

Komentáře

Již jsou na internetu k testům na drogy od státní policie připomínky jelikož nejsou spolehlivé! - případ z 3.12.2015 kdy byl pozitivní test na amfetamín ale z krve negativní! Zajímal by mě postoj PČR?!

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style