Cesty brázdili zdrogovaní, opilci i neřidiči!

Cesty brázdili zdrogovaní, opilci i neřidiči!
ilustrační foto PČR

Nepříliš radostnou zprávu přinesla statistika prostějovských policistů. Ve čtvrtek chytili za volantem pět hříšníků. Byli zdrogovaní, opilí i bez řidičáku.

Dne 17. března 2016, krátce před čtrnáctou hodinou, kontrolovali policisté na Sídlišti svobody v Prostějově řidiče osobního automobilu značky Fiat. Dvaadvacetiletý řidič z Prostějova jevil známky ovlivnění alkoholem. "Provedenou dechovou zkouškou policisté u muže změřili hodnotu 1,33 ‰ alkoholu v dechu. Následná orientační zkouška na přítomnost jiných návykových látek byla pozitivní na látku amphetamin a kokain," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Nyní je muž podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za ten mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

Ve 14:20 hodin kontrolovali policisté v Mostkovicích šestatřicetiletého řidiče osobního automobilu značky Fiat. Řidič se při kontrole podrobil testu na omamné a psychotropní látky, který byl pozitivní na látky amphetamin, methamphetamin a cannabis.

Ve 14:28 hodin v obci Konice kontrolovali policisté šestadvacetiletého řidiče osobního automobilu značky Volkswagen. Provedeným orientačním testem na přítomnost omamných a psychotropních látek policisté u muže zjistili látku cannabis.

V 15:20 hodin kontrolovali policisté v ulici Za Drahou v Prostějově devatenáctiletého řidiče osobního automobilu značky Škoda. U tohoto řidiče policisté provedeným testem zjistili přítomnost látky amphetamin.

Posledním, ve čtvrtek přistiženým řidičem pod vlivem návykových látek, byl třicetiletý muž z Prostějova, kterého kontrolovali policisté ve 21:50 hodin v Lešanech. U tohoto řidiče orientační test na drogy ukázal přítomnost látek amphetamin, methampfetamin a extáze.

"Všem uvedeným řidičům policisté zakázali další jízdu a pro své jednání jsou podezřelí z přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, za který jim hrozí pokuta ve výši 2 500 – 20 tisíc korun a zákaz činnosti na dobu od šesti měsíců do jednoho roku. Všem uvedeným řidičům policisté také na místě zadrželi řidičský průkaz. Výjimkou je řidič kontrolovaný v ulici Za Drahou v Prostějově, který řidičské oprávnění nevlastní," dodal mluvčí. (red)

Poslat nový komentář