Za volantem dvoustý opilec. Od začátku roku

Za volantem dvoustý opilec. Od začátku roku
ilustrační foto PČR

Jak se zdá, za volant stále častěji usedáme pod vlivem alkoholu. Po začátku letošního roku prostějovští policisté odhalili na cestách v regionu 200 opilých řidičů. Ne zrovna kladného jubilanta naposledy dnes ráno.  

V sobotu večer si zašel na pivo a nějakého panáka 23letý mladý muž. Alkohol zřejmě ovlivnil i jeho uvažování, když pod vlivem sedl za volat a řídil osobní motorové vozidlo Nissan v Prostějově, kde byl na ulici Partyzánská zastaven a kontrolován policejní hlídkou. „Při dechové zkoušce mu byla naměřena nejvyšší hladina 2,14 promile alkoholu v dechu. Řidič se přiznal, že požil přibližně hodinu před tím, než nasedl do auta 6 piv a dva panáky,“ popsala první případ policejní mluvčí Miluše Zajícová. Mladíkovi byl na místě zadržen řidičský průkaz a další jízda mu byla zakázána. Nyní je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Dnes ve tři hodiny ráno zastavili při kontrole policisté 46letého muže, který jel se Škodou Octávia od obce Pivín na Dobromilice. Po kontrole dokladů ho policisté vyzvali k provedení dechové zkoušky, která byla pozitivní a vykázala hodnotu 0,87 promile. I tomuto řidiči byl zadržen řidičský průkaz. „V tomto případě se jednalo již o dvoustého řidiče pod vlivem alkoholu od začátku letošního roku, kterého policisté na Prostějovsku odhalili,“ konstatovala mluvčí. (red)

Poslat nový komentář