Policisté se zaměřili na motorkáře

Policisté se zaměřili na motorkáře
Foto PČR
Další fotky: 
Policisté se zaměřili na motorkáře
Policisté se zaměřili na motorkáře

V neděli 4. září 2016 odpoledne se policisté odboru dopravy a dálničního oddělení zaměřili na kontrolu motorkářů. Akce probíhala na úseku silnice I/46, Šternberk – Nové Dvorce, na oblíbené trati Ecce Homo. Policisté se zaměřili na kontrolu dodržování nejvyšší povolené rychlosti, na technický stav a na kontrolu dokladů potřebných pro řízení daného vozidla. Dvě hlídky na policejních motorkách a policejní auta s radarem ve vozidle zkontrolovaly 30 motorkářů.

Všichni kontrolovaní měli potřebné doklady v pořádku a ani se nedopustili žádného přestupku. Tentokrát každý motorkář dostal od policistů odměnu za své chování v podobě reflexní vesty - reflexního kříže. 

"Reflexní doplňky jsou důležitým bezpečnostním prvkem i pro motorkáře. Pro jejich bezpečnost také platí, aby byli v silničním provozu dobře vidět a nejen slyšet. Reflexní vesty nebo reflexní doplňky na oděvu, popřípadě na stroji mohou často zachránit motorkáři život. Na silnici je již takto vybavených motorkářů vidět mnoho. Jen je nutné ještě připomenout, že pokud má řidič motocyklu reflexní prvky a jeho spolujezdec sedící za ním ne, míjí se to účinkem. Je tedy vhodné, aby reflexní vestou byl vybaven i spolujezdec," uvedla krajská policejní preventistka Marta Vlachová.

Kontrola se také zaměřila i na řidiče aut. Policisté u sedmi zjistili překročení nejvyšší povolené rychlosti. Tito dostali také odměnu, ale v podobě pokuty. Celkem bylo uloženo na pokutách 5 tisíc korun. "Akce na kontrolu motorkářů ještě do konce sezóny zopakujeme," dodala mluvčí. (red)

Poslat nový komentář