Policisté chytali rychlíky na dálnicích

Policisté chytali rychlíky na dálnicích
Foto PČR

Ve čtvrtek 19. 10. 2017 vyhlásilo Krajské ředitelství policie Olomouckého kraje dopravně bezpečnostní akci (dále jen „DBA“) pod názvem „Jih – Sever“. Policisté z Olomouckého, Jihomoravského a Moravskoslezského kraje se zaměřili na dodržování nejvyšší předepsané rychlosti na dálničních úsecích, které vedou přes jejich kraje.

V Olomouckém kraji se na DBA se podíleli policisté z dopravního inspektorátu Olomouc, Přerov, Prostějov, Šumperk a dálničního oddělení Kocourovec. Všechna vozidla byla v civilním provedení s měřicí technikou.

Policisté vytipované řidiče z úseku dálnice D1, D35, D46 a silniční komunikace I/47 ve směru z Olomouce na Prostějov, na Mohelnici a na Bělotín odkláněli na odstavná parkoviště nebo benzinové čerpací stanice.

"Během akce bylo zkontrolováno 76 vozidel a zjištěno 41 přestupků, na pokutách bylo uloženo 25.500 korun. Celkem 35 řidičů překročilo nejvyšší povolenou rychlost a za tento přestupek jim byla uložena pokuta v celkové výši 23.600 korun. Při kontrole nebylo zjištěno u žádného z řidičů požití alkoholu nebo jiné návykové látky před jízdou," uvedla krajská mluvčí Marta Vlachová. (red)

 

 

Poslat nový komentář