Prostějov olympijský dostane pozemky do výpůjčky

Prostějov olympijský dostane pozemky do výpůjčky
areál bývalého koupaliště na Kostelecké - pvnovinky.cz

 

Debatu kolem schválení založení spolku Prostějov olympijský přišel na pondělní zastupitelstvo podpořit i šéf TK Plus Miroslav Černošek. Argumentoval skutečností, že centrum, které má vzniknout poblíž areálu TK Plus na Kostelcké ulici, bude určeno pro sportovní naděje z Prostějovska. Zazněla rovněž informace, že spolek bude mít od města pozemky ve výpůjčce. To radní Jiří Pospíšil sdělil vůbec poprvé.

Ministerstvo školství odsouhlasilo dotaci na výstavbu šesti center  v rámci celé republiky už v loňském roce. Prostějovské centrum by mělo být prvním, pilotním projektem, do kterého největší investici, více než 100 milionů, dá ministerstvo školství. Další náklady by měl nést Olomoucký kraj, město Prostějov a TK Plus. 

Na jednání zastupitelstva byla vznesena řada dotazů, týkajících se mimo jiné financování nákladů na provoz, placení mezd, stanov spolku. Náklady na provoz by podle Černoška  měly dosahovat 3 milionů korun ročně. „Buď se budou hradit ze zisku, nebo bude každý zájemce platit za pronájem, nebo každý ze subjektů vloží milion korun ročně,“ vysvětlil. To by ovšem znamenalo, že město bude minimálně část nákladů centra hradit ze svého rozpočtu. Mzdy pracovníků by mělo podle Černoškových slov hradit ministerstvo. To se ale k ničemu takovému písemnou formou nezavázalo.

Problematickou byla i část stanov, která umožňuje vstoupit do spolku dalším osobám. Podle rozhodnutí zastupitelů v nich nově bude díky schválení pozměňovacího návrhu Tomáše Blumensteina (ODS) právo města Prostějova vetovat vstup nových členů do spolku.

Největším  překvapením pak byla slova náměstka primátora Jiřího Pospíšila. Dosud známé informace z magistrátu totiž hovořily pouze o tom, že Prostějov poskytne pozemky. Teprve dnes Pospíšil sdělil, že je spolek zatím dostane formou výpůjčky, tedy bezplatně na určenou dobu.

Po více než dvouhodinové debatě nakonec zastupitelé 28 hlasy vstup města do spolku schválili. (ber)

Komentáře

Odchod ministra p.Chládka nic nemění na věci, Prostějov má na MŠMT želízko v ohni, pana náměstka. Stačí, aby v olympijském středisku byla vybudována kaplička a zajištěna nepřetržitá služba kaplana (duchovního) a podpora bude 200%. 

Vše bylo odsouhlasené BÝVALÝM, Černoškem zpracovaným ministrem Chládkem, ten je teď mimo hru a s.Černoška to sere jako NIC!! Kope kolem sebe a jeho požadavek neměnných statutárních orgánu je donebe volající TOTALITA, kterou má zarytou pod kůží!! Snad ho brzy trefí šlak a nebo si půjde provozovat TY svoje kokotiny na záhoří!! Dotace jsou zlo a to platí pro s.Černoška dvojnásobě!!

Poslat nový komentář