Dovezl si bavoráka za 300 tisíc. Byl kradený

Dovezl si bavoráka za 300 tisíc. Byl kradený
Ilustrační foto bmw.cz

Na nedobrý kup bude dlouho vzpomínat mladý muž, který byl přihlásit ojeté vozidlo do registru silničních vozidel. Automobil zn. BMW zakoupil v druhé polovině března v bazaru v Rakousku za 300 tisíc korun. Při přihlašování ale vyšlo najevo, že auto bylo kradené.

"Vůz byl v lednu letošního roku v Rakousku odcizen. Vůz jsme zajistili a o jeho vrácení věci bude následně rozhodnuto," konstatovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Zájemci o koupi ojetého vozidla by si vždy měli ověřit zejména jeho původ a zda neprochází databází odcizených vozidel na stránkách Ministerstva vnitra. "Ale pozor, jedná se o databázi ukradených vozidel pouze na našem území. Potřebné informace na těchto stránkách získáte po uvedení požadovaných kritérií zdarma," dodala Zajícová.

Při nákupu v zahraničí je možné si za prověření identifikačních znaků a prověření o zemi původu tuto službu zaplatit u společností, které se touto činností zabývají. Společnosti nabízejí své služby on-line na internetových stránkách a cena za službu je zanedbatelná vůči případné škodě, která by mohla kupci vzniknout. (ber)

Poslat nový komentář