Další okradený senior! Je mu 93 let!

Další okradený senior! Je mu 93 let!
ilustrační foto PČR

 

Včera krátce po poledni byl v jednom z bytů na ulici Šárka v Prostějově okraden 93letý senior. U jeho bytu zazvonily dvě neznámé ženy. 

"Jedna z nich požádala o sklenici vody. Senior ji pozval do bytu, ale pravděpodobně nezavřel vchodové dveře. Neznámá žena s ním pak v jedné z místností setrvala a po chvíli odešla. Po jejím odchodu však senior zjistil, že mu někdo z další z místnosti odcizil 14 tisíc korun. Podle popisu se mělo jednat o dvě ženy mladšího věku, hezky oblečené. Bližší informace k popisu žen nejsou k dispozici. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání  trestného činu krádež a trestného činu porušování domovní svobody, na které trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na dva roky", uvedla k dalšímu případu okradení seniorů Irena Urbánková z Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje. 

Policie ČR radí občanům, aby byli obezřetní při kontaktu s cizími lidmi a nikoho cizího si do bytu či domu nevpouštěli. Podvodníci využívají nejrůznější záminky a lsti, jak se dostat k vašim penězům. Chtějí vniknout do vašeho bytu či domu a pokud z vás nevylákají peníze přímo, ovládají řadu způsobů, jak vás okrást. Zvoní-li opravář, pracovník úřadu či jiných služeb (odečet plynu apod.), nechte si předložit jeho služební průkaz nebo ještě lépe, zavolejte na úřad nebo instituci, na kterou se pracovník odvolává. V případě jakýchkoliv pochybností trvejte na tom, že o nabízenou službu nestojíte.

 

"Obracíme se na veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání po obou ženách. Jakékoliv  informace, které by vedly k objasnění případu, mohou občané sdělit na Obvodním oddělení Policie ČR Prostějov 1, telefon 974 781 651, případně kdykoliv na bezplatnou telefonní linku 158", požádala o pomoc Urbánková. (red)

 

 

Komentáře

Svině. Voda se vaří

Poslat nový komentář