Není všechno jen černé a bílé

Není všechno jen černé a bílé
ilustrační foto: www.olomouc.cz

Zlodějů, specializujících se na dámské kabelky, je v poslední době v Prostějově víc než dost. Okradení většinou víc než peněz želí ztráty dokladů, klíčů a dalších osobních věcí, kvůli kterým je často čeká zdolání přebujelého úředního šimla. Někdy se ale stane, že právě tenhle „zbytek“ kořisti najde člověk, který jej původnímu majiteli vrátí. Ne vždy se ale setká s příznivým ohlasem, stejně jako paní Líba.

Zhruba před třemi týdny šla paní Líba ze školky, kam odvedla svou dcerku. „Cestou domů jsem v Dvořákově ulici našla u kontejnerů pohozenou bílou dámskou kabelku, ve které byly doklady, svazek klíčů od bytu i od auta, brýle a další věci. Našla jsem tam i telefonní čísla, na které jsem zavolala s tím, že mám kabelku u sebe a majitelce ji vrátím,“ popsala PvNovinkám začátek příběhu. „Mluvila jsem se známými okradené paní. Za chvíli se ozval manžel okradené ženy, byl moc rád, že jen pořízení nových klíčů od auta by je stálo přes dva tisíce,“ dodala Líba, které muži sdělila svou adresu s tím, že bydlí v tzv. Parlamentě v Šárce. Jaké bylo její překvapení, když o pár hodin později u jejího bytu zazvonili spolu s manželem majitelky i policisté. Muž si totiž myslel, že nálezkyně – Romka – by mohla být ta, která jeho ženu okradla.

„Všechno jsme si vyjasnili, policisté v té době už pachatele znali,“ dodala Líba, kterou celá situace velmi mrzí. „Víte, do telefonu mi děkoval, sliboval nálezné. A nakonec usoudil, že cigna z parlamentu není nic jiného, než sprostá zlodějka, která chce vydělat dvakrát,“ posteskla si. Líbu samotnou před několika lety okradli také Romové. „Na mou občanku si vzali půjčky a mobil a já to dodnes splácím,“ konstatovala žena, která žije sama se sedmiletou dcerkou.

Líbu upozornili i policisté, že podobný nález má raději nahlásit na služebnu.„Nelze všechny Romy házet do jednoho rance. Líbu znám léta, je to velmi pohodová a slušná žena,“ potvrdila PvNovinkám jedna z žen, jejíž syn chodí do stejné školky jako Líbina dcerka. (ber)

Poslat nový komentář