Policisté chytili dva zloděje. Jeden potrestán nebude

Policisté chytili dva zloděje. Jeden potrestán nebude
ilustrační foto

Muže, který se vloupal do chaty a zloděje, který před dvěma roky okradl příbuznou, odhalili prostějovští policisté. Druhý trestu ujde.

Z vloupání do rekreační chaty v obci Hrochov z období od 11. do 17. října letošního roku podezírají koničtí policisté devětadvacetiletého muže z Konicka. Podezřelý měl do chaty vniknout po rozbití skleněné výplně a následně z chaty odcizil zejména elektroniku v hodnotě přesahující 13 tisíc korun. Na dalších 6 300 korun byla vyčíslena škoda na poškození chaty. „V případě prokázání viny a odsouzení hrozí podezřelému za přečin porušování domovní svobody, přečin krádež a přečin poškození cizí věci trest odnětí svobody až na tři léta,“ informoval o první krádeži policejní mluvčí František Kořínek.
Na začátku tohoto měsíce se policistům obvodního oddělení v Konici podařilo objasnit případ krádeže peněz z domácnosti, ke kterému došlo v srpnu roku 2013. Případ na policii oznámila dne 23. září 2015 poškozená žena. Ta uvedla, že v průběhu měsíce srpna 2013 jí byla ze skříně v obývacím pokoji odcizena kabelka s finanční hotovostí 25 tisíc korun. „Policisté i přes dlouhou dobu, která od spáchání skutku uplynula, pachatele vypátrali. Byl jím rodinný příslušník poškozené a žena nedala souhlas s jeho trestním stíháním. Z toho důvodu byla celá věc odložena,“ dodal Kořínek. (red)

Poslat nový komentář