Zloději mají hody. Krade se všude a všechno

Zloději mají hody. Krade se všude a všechno
ilustrační foto PČR

Policisté hledají zloděje peněženky, vykradače chat a darebáka, který vykradl auto.

O mobil a peněženku s doklady a platební kartou přišel v pátek v časných ranních hodinách v jednom z prostějovských barů 39letý muž. Zatím někdo neznámý využil zřejmě jeho chvilkové nepozornosti a z barového pultu mu odcizil odložený mobilní telefon zn. Huawei a z kapsy bundy, zavěšené na židli, peněženku s osobními doklady a platební kartou. Způsobil mu škodu za 3 500 korun. V případě zjištění pachatele mu za trestný čin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.
Ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody je podezřelý zatím neznámý pachatel, který se někdy v čase od 13. 12. 2015 do 18. 12. 2015 vloupal do jedné z rekreačních chalup v Brodku u Konice. Dostal se do ní po rozbití okna. Celou ji prohledal, vyházel věci ze zásuvek a skříní a odcizil z ní vzduchovku zn. Slavia. Majiteli způsobil škodu v předběžné výši za 6 200 korun. V případě zjištění pachatele mu za výše uvedené trestné činy hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.
"Někdy v době od 17. 12. 2015 do 19. 12. 2015 došlo ke vloupání do osobního vozidla VW Polo, které bylo zaparkované na ulici Boženy Němcové v Prostějově. Zatím neznámý pachatel na něm rozbil okno a z vnitřních prostor odcizil dětskou autosedačku, doklady k vozidlu a také flash disk a univerzální nabíječku. Majiteli vznikla škodu předběžně za 5 500 korun," dodala policejní mluvčí Irena Urbánková. (red)

Poslat nový komentář