Delikvent dopaden

Delikvent dopaden
ilustrační foto

Z celkem čtyř případů vloupání a jednoho odcizení finanční hotovosti a platebních karet je podezřelý devětadvacetiletý muž z Konicka. K těmto skutkům na Konicku došlo v období od 16. října 2015 do 2. ledna 2016.

"Koničtí policisté muže podezírají ze tří vloupání do rodinných domů, jednoho vloupání do zdravotního střediska a z odcizení částky 9 tisíc korun a dvou platebních karet své matce. Muž těmito skutky poškozeným osobám způsobil škodu odcizením ve výši 58 300 korun a poškozením majetku dalších 4 890 korun. Část odcizených věcí policisté u podezřelého zajistili," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. S mužem byla pro podezření z přečinu krádež, přečinu porušování domovní svobody a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku vedena zkrácená přípravná řízení. V případě prokázání viny a odsouzení podezřelému hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.
"V současné době policisté prověřují dalších devět případů majetkové kriminality spáchaných na Konicku, ze kterých podezírají stejného pachatele," dodal mluvčí. (red)

Poslat nový komentář