Straky vykradly firmu a dvě auta

Straky vykradly firmu a dvě auta
ilustrační foto znak PČR

Dva případy vloupání řeší od čtvrtka prostějovští policisté. V prvním případě zloděj vykradl firmu ve Smržicích, v druhém dvě auta na parkovišti u Plumlovské přehrady.

Přes noc ze středy na čtvrtek se dosud neznámý pachatel vloupal do firemních kanceláří ve Smržicích. Pachatel do objektu vnikl po násilném překonání vstupních dveří. V kancelářích následně vypáčil dva trezory a třetí páčením poškodil, ale uzamčení nepřekonal. „Z vypáčených trezorů odcizil 429 stravenek v nominální hodnotě 50 korun a klíče od dveří v objektu firmy. Celkem odcizením věcí pachatel způsobil škodu vyčíslenou na 23 250 korun. Na dalších 40 tisíc korun byla vyčíslena škoda způsobená poškozením zařízení a vybavení firmy,“ popsal první případ policejní mluvčí František Kořínek s tím, že pachateli hrozí za krádež a přečin poškození cizí věci hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Mezi dvanáctou a čtrnáctou hodinou došlo na parkovišti u Plumlovské přehrady v Mostkovicích k vloupání do dvou osobních automobilů Škoda Octavia. Zloděj rozbil skleněnou výplň dveří obou vozidel. „Z prvního vozidla následně odcizil přenosnou tiskárnu typu Canon IP 100 v černé plátěné tašce a ze druhého vozidla černou sportovní tašku se sportovní obuví značky Salomon a dámskými šortkami černé barvy. Celková výše škody způsobené odcizením věcí a poškozením automobilů byla vyčíslena na 23 500 korun,“ dodal mluvčí. Pachateli hrozí až dvouleté vězení. (red)

Poslat nový komentář