Z rodinného domu ukradl auto i peněženku. Recidivistu dopadli policisté

Z rodinného domu ukradl auto i peněženku. Recidivistu dopadli policisté
ilustrační foto

Během krátké doby se kriminalistům z Prostějova podařilo odhalit pachatele krádeže vloupáním z minulého týdne. Zloděj se mezi jednou a šestou hodinou ranní dostal bez známek násilí vstupními dveřmi do rodinného domu na ulici Ivana Olbrachta v Prostějově. Z průjezdu domu odcizil pánskou peněženku s osobními doklady, stravenkami a platební kartou a klíče od firemní Škody Fabia, které bylo zaparkované před domem. S autem ujel.

"Odcizením způsobil škodu 360 000 Kč. Kriminalisté také zjistili, že se v uvedené době vloupal i do dalšího domu na ulici Čs. Odboje, kde prohledal chodbu, ale nic zde neodcizil a z místa odešel," uvedla policení mluvčí Miluše Zajícová.

Jako pachatel obou skutků byl odhalen a následně zadržen 28letý recidivista, kterého kriminalisté obvinili z trestných činů krádež, porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a neoprávněné užívání cizí věci. Za uvedené jednání mu hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. "Za majetkové delikty byl obviněný již v minulosti odsouzen okresním soudem k nepodmíněnému trestu odnětí svobody," dodala mluvčí s tím, že odcizené vozidlo bylo vypátráno a vráceno zpět majiteli. (red)

Komentáře

omyl, kriminalistům z Olomouce
prostějovské lemry do toho nic neudělali

Poslat nový komentář