Přišla o peněženku. Na Úřadu práce

Přišla o peněženku. Na Úřadu práce
ilustrační foto

V pondělí 11. září v době od 9:15 do 9:30 hodin odcizil dosud nezjištěný pachatel v budově úřadu na náměstí Spojenců v Prostějově osmadvacetileté ženě peněženku.

"S peněženkou, kterou měla žena volně odloženou vedle sebe, přišla i o platební kartu, doklady své a svých dětí a finanční hotovost 4 200 korun a 150 chorvatských kun. Celková výše způsobené škody byla vyčíslena na bezmála pět tisíc korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za ten pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Upozornění Policie ČR: Pokud se nechcete stát obětí zlodějů, musíte být obezřetní a své osobní věci si hlídat v každém prostředí. Tedy nejen např. při nakupování, cestování hromadnými prostředky, trávení volného času, ale i v budovách úřadů. Také zde se mohou pohybovat osoby s nižším morálním kreditem, které nebudou váhat se na váš úkor obohatit a využijí vaší neopatrnosti a věci vám seberou. (red)

 

Poslat nový komentář