Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Kraj opraví 18 kilometrů silnic, zmizí i tankodrom na Dub

Kraj opraví 18 kilometrů silnic, zmizí i tankodrom na Dub
ilustrační foto internet

 

V Olomouckém kraji bude zrekonstruováno 17,7 kilometrů silnic za 223 milionů korun. Půjde zejména o silnice 2. a 3. třídy a komunikace ve městech a obcích nad 500 obyvatel. Rekonstrukce se dočkají i dva známé "tankodromy", u Dubu nad Moravou a Hrochova.

Největší investicí bude rekonstrukce silnice u Dubu nad Moravou. "Jedná se o tříkilometrový úsek ve směru na Prostějov, který je v katastrofálním stavu," říká mluvčí Regionální rady Střední Morava Renata Škrobálková. Regionální operační program Střední Morava na jeho rekonstrukci přispěje dotací ve výši 54 miliony korun. Součástí bude i rekonstrukce dvou mostů.

Z dalších čtyřiadvaceti silnic, které projdou opravou, je pro prostějovský region zajímavá rekonstrukce sedmikilometrového úseku mezi Holubicemi a Hrochovem, která přijde na 39 milionů korun.

Že se uleví i obyvatelům našeho regionu je nasnadě. "Jezdím každý druhý den za maminkou do Přerova. Bydlím v Předmostí, takže je pro mě lepší cesta na Dub, vyhnu se zácpám v centru. Moje auto dostalo za ty dva roky, co dojíždím pravidelně, pořádně zabrat. Tam prostě nemáte kde se těm obr dírám vyhnout," nechal se slyšet Vladimír Janda. (ber) 

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style