Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Krajští zastupitelé schválili nové dotační programy na rok 2016

Krajští zastupitelé schválili nové dotační programy na rok 2016
ilustrační foto olk

Hlavním důvodem změny dosavadního způsobu přidělování dotací je snaha o přehlednější proces poskytování dotací z rozpočtu kraje. Krajští zastupitelé v pátek 18. prosince schválili nové dotační programy i jejich pravidla. Na webu Olomouckého kraje jsou vyhlašované dotační programy zveřejněny od pondělí 21. prosince.

Od roku 2016 budou dotace bez oborového zaměření zrušeny a místo nich je velmi výrazně rozšířen seznam poskytovaných krajských dotací v jednotlivých oblastech. Kromě nárůstu dotačních programů byl také nově vytvořen takzvaný vzorový dotační program, který posloužil k přípravě konkrétních dotačních programů.
„Pravidla pro krajské dotace na rozdíl od minulých let obsahují mimo jiné i přesnější kritéria hodnocení žádostí o dotace a přehlednější podmínky pro poskytování dotací,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil s tím, že většina nových dotačních programů bude vyhlášena ještě v prosinci.
„O dotaci však bude možné žádat až 30 dnů po vyhlášení, tedy koncem ledna 2016. Od vyhlášení programu do zahájení příjmu žádostí bude mít každý zájemce o dotaci zhruba měsíc čas na nastudování podmínek dotačních programů a seznámení se s technikou podávání žádostí,“ dodal Rozbořil.
Na webu Olomouckého kraje www.kr-olomoucky.cz/dotace2016 bude k dispozici také cvičná žádost o dotaci, na které si zájemce může vyzkoušet podání žádosti, a to až do chvíle, než bude zahájen ostrý sběr žádostí o dotace. Tato stránka bude funkční od 21. prosince.
Prozatím jsou veškeré obecné informace k novým dotačním programům k dispozici jednak na Informačním portálu pro občana v části Informace k dotačním programům Olomouckého kraje a také v části Příspěvky, granty a dotace – Krajské dotace a příspěvky – 2016. Zájemci zde naleznou i seznam krajských dotačních programů pro rok 2016 včetně jednoduchého manuálu pro žadatele o dotaci.
Olomoucký kraj bude informace postupně doplňovat a od 21. prosince zde zveřejnil nově vyhlašované dotační programy, jejichž pravidla budou dnes schvalovat zastupitelé kraje.
Příklady nových dotačních programů:

Podpora prorodinných aktivit
Program na podporu volnočasových a tělovýchovných aktivit
Program na podporu mezinárodních výměnných pobytů mládeže a mezinárodních vzdělávacích programů
Program na podporu práce s dětmi a mládeží pro nestátní neziskové organizace v roce 2016
Podpora cestovního ruchu v turistických regionech Jeseníky a Střední Morava
Podpora kinematografie v turistickém regionu Jeseníky
Podpora ozdravných a rehabilitačních pobytů pro specifické skupiny obyvatel
Podpora regionálního značení
Podpora činnosti záchranných stanic pro handicapované živočichy
a další (Zdroj kr-olomoucky.cz)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style