Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Úředníci spojení s podezřelými zakázkami Olomouckého kraje končí

Úředníci spojení s podezřelými zakázkami Olomouckého kraje končí
ilustrační foto kr-olomoucky.cz

 

Kauza podezřelých zakázek Olomouckého kraje, v nichž navíc figuroval i možný střet zájmů, končí odchodem dvou úředníků a současně bývalých tiskových mluvčí kraje Tomáše Kocycha a Ivo Hegera. Právě ti zakázky například na pořádání setkání veteránů či nákupy propagačních předmětů vyřizovali. Informoval o tom server idnes.cz.

Policie přitom v případu zakázek, ve kterých prý najaté firmy inkasovaly několikanásobek skutečných nákladů nebo vyúčtované práce neprovedly vůbec, dosud nikoho neobvinila. A odložila jej. Dvojice úředníků bude ale v jejím hledáčku i nadále. Hejtman Jiří Rozbořil na ně totiž v blízké době podá trestní oznámení.

„Ivo Heger na krajském úřadu od konce dubna již nepracuje a Tomáš Kocych odejde v září. Na úřadu končí po vzájemné dohodě," řekl na pondělní tiskové konferenci ředitel krajského úřadu Michal Malacka.

Podle informací Kocych a později Heger přidělovali v letech 2006 až 2012 zakázky například na pořádání setkání s veterány v hodnotě i statisíců korun firmám a sdružením, k nimž měli osobní vazby nebo je zakládali. Kromě toho byly kraji fakturovány několikanásobně vyšší částky než kolik položky jako pronájmy sálů či občerstvení skutečně stály. (red)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style