Kraj představuje regionální výrobce v nové publikaci

Kraj představuje regionální výrobce v nové publikaci
ilustrační foto

 

Ve spolupráci se zástupci regionálních značek působících v Olomouckém kraji vydává v těchto dnech hejtmanství novou publikaci zaměřenou na regionální výrobce.

„Snažíme se v co největší míře propagovat místní produkci a regionální výrobky vysoké kvality, a proto jsme se rozhodli vydat katalog, který široké veřejnosti přiblíží, co malé firmy a živnostníci v regionu vyrábí a kde si výsledné produkty mohou občané koupit,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil. „Nový katalog navíc pomáhá malým a středním firmám v našem regionu s propagací regionálních výrobků, a tím jim otvírá nové příležitosti,“ dodal.

Nákupem certifikovaných regionálních produktů Haná regionální produkt, Moravská brána regionální produkt, Jeseníky originální produkt, popřípadě výrobků oceněných v soutěži „Regionální potravina Olomouckého kraje“ a „Výrobek Olomouckého kraje“ zákazník získává záruku kvality výrobku. Zároveň tak má možnost podpořit zaměstnavatele z nejbližšího okolí.

V katalogu regionální produkce Olomouckého kraje je prezentováno více než 300 regionálních výrobců oceněných nebo certifikovaných v uvedených systémech značení. Výrobci a poskytovatelé služeb jsou v publikaci seřazeni přehledně podle oborů podnikání (potraviny, zemědělské a přírodní produkty, řemeslné výrobky, služby, zážitky). V úvodní části materiálu se čtenáři seznámí s aktivitami Olomouckého kraje v oblasti rozvoje venkova, systémem regionálního značení v české republice, značkami působícími na území kraje či soutěžemi Regionální potravina a Výrobek Olomouckého kraje.

Publikace v letošním roce vychází pouze v elektronické podobě. V souvislosti s průběžnou certifikací a oceňováním dalších výrobců a poskytovatelů služeb bude katalog pravidelně aktualizován. (red)

Poslat nový komentář