Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Úředník radnice ve službách zákona, boj proti zlodějům kovů nabírá obrátky

Úředník radnice ve službách zákona, boj proti zlodějům kovů nabírá obrátky
ilustrační koláž

Také v minulých dnech se po Prostějově proháněli zloději kovů, kteří se tak neoprávněně snaží vydělat ve výkupnách sběrných surovin. Do boje proti nim vstoupil přímo v terénu i nejmenovaný úředník radnice. 

Zbytečnou práci si dal o víkendu neznámý pachatel, podle popisu pravděpodobně bezdomovec. V sobotu před polednem odcizil kovový rošt před jedním domem v Prostějově a vydal se s ním do sběrny. Netušil však, že se po cestě střetne s bystrým úředníkem městského úřadu, který na něj ihned telefonem upozornil městskou policii. Strážníci si zloděje na místě už nenašli, ale vydali se k blízkým sběrným surovinám, kde našli před vraty odcizenou ocelovou rohož. Zaměstnanec provozovny potvrdil, že se jedná o předmět přinesený před malou chvilkou, ale převzít ho odmítl. Mezitím se ozvala majitelka domu, které kovový rošt patřil a převzala si ho zpět.  Z důvodu neznámého pachatele byla věc postoupena Policii ČR.

V pondělí 9. ledna si strážník okrskové služby při kontrole areálu kovošrotu povšiml v jednom z kontejnerů několika kusů rozebraného a poškozeného zábradlí modrobílé barvy. Zaměstnanec sběrných surovin uvedl, že chlapík, který tento kov o hmotnosti 105 kg přivezl, tvrdil, že mu byl věnován. Proto ho přijal. Výkupní cena činila 472 Kč. Ověřením však vyšlo najevo, že zábradlí bylo odcizeno z areálu bývalého koupaliště na Kostelecké ulici. Pro podezření z přestupku byla věc předána správnímu orgánu k dořešení.

(red)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style