Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Nakupoval, i když věděl, že nemá na zaplacení

Nakupoval, i když věděl, že nemá na zaplacení
ilustrační foto

Možná věřil ve strážného anděla nebo v konec světa. Chlapík, ačkoliv věděl, že nebude mít jak zaplatit, nakoupil zboží za více než 150 tisíc. Teď mu hrozí až pětiletý kriminál.

Policisté z Obvodního oddělení v Prostějově řeší případ podvodného odběru zboží. "Osmadvacetiletý muž z Přerova uvedl v omyl obchodní společnost tím, že s ní jako osoba samostatně výdelečně činná podnikající v oboru stavebnictví uzavřel rámcovou kupní smlouvu. Na základě smlouvy koncem minulého roku odebral ve skladu této firmy v Prostějově a v Olomouci zboží v celkové hodnotě bezmála za 153.000 korun, které nezaplatil," uvedla k okolnostem případu Eva Čeplová, tisková mluvčí Policice ČR Prostějov.

Již v době uzavírání smlouvy vykutálený podnikatel věděl, že s ohledem na svou finanční situaci nebude schopen své smluvní závazky plnit. Sám na svou osobu totiž podal u Krajského soudu v Ostravě návrh na zahájení insolvence. "Podezřelému bylo sděleno podezření ze spáchání trestného činu podvod. Nyní mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody," dodala Eva Čeplová.

(red)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style