Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Na Prostějovsku včera kokrhal ohnivý kohout

Chata na Pohodlí zcela lehla popelem. Foto HZS Olomouckého kraje
Chata na Pohodlí zcela lehla popelem. Foto HZS Olomouckého kraje
Další fotky: 
Ohněm zcela zničená plechová střecha. Foto HZS Olomouckého kraje
Hasiči požářiště zničené chaty prolévali vodou. Foto HZS Olomouckého kraje
Kdo zapálil posed u Němčic nad Hanou? Foto HZS Olomouckého kraje
Foto HZS Olomouckého kraje

Nově zrekonstruovaná chata u Ptení lehla popelem, posed v jižní části okresu zcela zachvátily plameny. To jsou požáry, které včera zaměstnaly profesionální i dobrovolné hasiče.

Požár zrekonstruované chaty v chatové oblasti Pohodlí u obce Ptení byl nahlášen na operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje v pondělí 11. června v 16.35 hodin. Na místo vyrazili profesionální hasiči z Konice a dobrovolní hasiči z Ptení.

"Po příjezdu hasiči zjistili, že chata už pouze doutná, že ji požár zcela zničil. Vzhledem k tomu, že stála v hlubokém lese asi 1 km od silnice, nebyl požár vidět. Objevila ho až náhodná kolemjdoucí, ale to už požářiště pouze doutnalo. Chata byla dřevěná s betonovo-kamennými základy, nedávno zrekonstruovaná, s podkrovím a terasou. Hasiči požářiště prolili vodou a vrátili se zpět na základnu," popsala zásah Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje. Výši škody vyčíslil majitel předběžně na půl milionu korun, příčina vzniku požáru je v šetření.

K dalšímu požáru vyjížděli hasiči večer. Tísňovou informaci o požáru posedu u Němčic nad Hanou přijalo operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje v 19.36 hodin. Na místo vyrazili profesionální hasiči z Konice a dobrovolní hasiči z Němčic nad Hanou.

Po příjezdu hasiči zjistili, že posed - kazatelna se zásobníkem - je zcela zachvácen plameny. Hasiči oheň zlikvidovali a místo předali majiteli. Výše škody byla vyčíslena na 15 tisíc korun, příčina vzniku ohně je v šetření.

(red)

Místo zločinu: 
Javascript is required to view this map.

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style