Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Alkohol za volantem. Nemyslíš, zaplatíš!

Alkohol za volantem. Nemyslíš, zaplatíš!
ilustrační foto

To, že alkohol za volant nepatří, je napsáno na každé etiketě láhve s alkoholem. Ale možná by to mělo být napsáno na každé skleničce, do které se alkohol nalévá, protože v mnohých případech to nepomáhá.

Tento týden policie na Prostějovsku takových řidičů, kteří si dali nejednu skleničku, a přeci jen usedli za volant, řešili hned několik.

Ve středu krátce před půlnocí policejní hlídka zastavila jednadvacetiletého řidiče ve vozidle Ford v ulici Finská v Prostějově. Při kontrole policisté provedli dechovou zkoušku a mladému řidiči byla naměřena hodnota 1,62 promile alkoholu v dechu. Lékařské vyšetření však odmítl. Řidič je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Další jízda mu byla zakázána.

O tři hodiny později policisté chytili dalšího nezodpovědného řidiče, tentokrát v obci Kostelec na Hané. Osmačtyřicetiletý řidič jel s nákladním vozidlem a u místního hřbitova byl zastaven a kontrolován policejní hlídkou. Dechová zkouška byla pozitivní a vykázala hodnotu 0,49 promile alkoholu v dechu. Řidič uvedl, že si dal jedno dvanáctistupňové pivo před pěti hodinami. Na místě mu policisté odebrali řidičský průkaz a stejně jako předchozímu řidiči byla jízda vozidlem zakázána.

Do skupiny řidičů, kteří ten den pili alkohol a usedli za volant, patří také pětačtyřicetiletý muž, který byl jako řidič osobního vozidla Š- Felicia zastaven v obci Držovice. Dechová zkouška u něho ukázala hodnotu 0,45 promile alkoholu v dechu. Řidič se policistům doznal, že před jízdou vypil jedno pivo. Také on přišel o řidičský průkaz a z místa autem již odjet nemohl. Oba posledně jmenovaní řidiči se budou za svého jednání zodpovídat před správním orgánem, který rozhodne také o trestu.

(pž) 

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style