Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Ve Štěpánově shořelo stavení, v ohrožení byl i vedlejší rodinný dům

Ve Štěpánově shořelo stavení, v ohrožení byl i vedlejší rodinný dům
foto: hzs olk

Patnáct minut po půlnoci dnes ohrožovaly plameny, které zachvítily půdu hospodářského stavení, rodinný dům v Horním Štěpánově na Prostějovsku. Zasahovat museli hasiči z Konice, Brodku, Horního Štěpánova i Prostějova.

 

„Menší dřevěná hospodářská budova byla v době našeho příjezdu zcela zasažena plameny, ty také již částečně poškodily i střechu přilehlého rodinného domku. Intenzivním hašením za nasazení několika hasebních proudů jsme požár dostali pod kontrolu zhruba po dvaceti minutách. Naši  práci komplikovalo husté zakouření a proto byl celý zásah prováděn v dýchací technice,“ informuje o průběhu zásahu tiskový mluvčí krajských hasiču Zdeněk Hošák.

 

Přes úsilí, které hasiči do zásahu vložili, se dřevěnou budovu o rozměrech zhruba 8 x 8 m již zachránit nepodařilo. "Naštěstí díky rychlé pomoci hasičů nedošlo k výraznému rozšíření na střechu domku. Požár jen částečně zasáhl několik krovů její dřevené konstrukce. Hasiči v následujícím čase prováděli celkové rozebrání a vynášení otopu z vyhořelé hospodářské budovy, majitel zde měl uskladněné dřevo a uhlí. To je také zřejmě příčinou vzniku požáru po samovznícení topných briket," doplňuje Hošák.

Škoda se vyšplahala na zhruba 50 tisíc korun, nikdo při požáru nebyl zraněn.(bat)

 

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style