Policisté upozorňují lidi, aby nedávali zlodějům šanci

Policisté upozorňují lidi, aby nedávali zlodějům šanci
ilustrační foto

Vzhledem k opakujícím se krádežím v nákupních centrech a na parkovištích provedli prostějovští policisté ve středu hned dvě preventivní akce.

 

Policisté upozorňovali nakupující, aby nenechávali bez dozoru tašky, odložené v nákupních vozících a košících. Lidé rovněž obdrželi letáky s preventivními radami.

První z akcí se uskutečnila v nákupním centru v Okružní ulici a na přilehlém parkovišti. „Spolupracovala při ní Preventivně informační skupina PČR Prostějov a policisté Obvodního oddělení Policie ČR Prostějov 1," připomněla mluvčí Irena Urbánková.

Druhá akce byla u nákupního centra v Plumlovské ulici v součinnosti Preventivně informační skupiny PČR Prostějov a prostějovské městské policie. „Akce s tímto zaměřením budou probíhat i v následujících dnech," dodala mluvčí.

„Já podobné akce vítám, člověk se kolikrát chová zcela automaticky a ani si neuvědomuje, že tím zlodějům může usnadnit krádež nebo je dokonce k něčemu podobnému vyprovokovat,“ řekla nám paní Marie, která prý měla ve zvyku v obchodních centrech držet peněženku v ruce. „Jenže když jsem vybírala třeba zeleninu, dávala jsem si peněženku do dodpaží. Před časem mi slečna od strážníků vysvětlila, jak snadno mi zloděj může peněženku z podpaží vytáhnout a se svýma nohama jej nemám šanci dohonit. Tak teď svěřuji peněženku do manželovy kapsy, tam je bezpečná,“ dodala paní Marie. (ber, ok).

 

Poslat nový komentář