Opilý zloděj bez řidičáku skončil ve stromě

Opilý zloděj bez řidičáku skončil ve stromě
ilustrační foto
Další fotky: 
Opilý zloděj bez řidičáku skončil ve stromě

Ve středu odpoledne řešili policisté dopravní nehodu, kterou lze nazvat jako tři v jednom. Mladý muž, který u Plumlova zapíchl do stromu stříbrnou Octavii, byl opilý, bez řidičáku a vůz navíc ukradl. Skončil s lehkým zraněním v nemocnici, dohra u soudu pro něj ale bude mnohem bolestnější.

K nehodě došlo po druhé odpoledne mezi Vícovem a Plumlovem. „Čtyřiadvacetiletý řidič jedoucí směrem k Plumlovu zřejmě nezvládl řízení a vyjel mimo silnici. Přejel přes příkop, kde urazil dopravní značku. Vůz pokračoval dál, poškodil dva stromy a nakonec čelně narazil do dalšího stromu," popsala nehodu policejní mluvčí Irena Urbánková. Mladík byl s lehkým zraněním převezen do prostějovské nemocnice.

Policisté ale předtím zjistili několik závažných skutečností. Mládenec se sice neunavoval s připoutáním, za to se vydatně posilnil alkoholem. V dechu měl slušných 2,36 promile. Nemusel si brát ani řidičský průkaz, protože má vyslovený zákaz řízení všech motorových vozidel. Radost ovšem nemá ani majitel pomlácené škodovky, na které vznikla šedesátitisícová škoda. Vůz si totiž mladý muž vzal bez jeho vědomí.

"Muž je podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a neoprávněné užívání cizí věci. Hrozí mu až tříletý pobyt za mřížemi," dodala Urbánková s tím, že nehodu policisté nadále šetří. (red)

Foto P ČR

 

Poslat nový komentář