Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Vymyšlená legenda stála stařenku 13 tisíc

Vymyšlená legenda stála stařenku 13 tisíc
ilustrační foto

 

Včera kolem poledne byla ve svém bytě v Olomoucké ulici v Prostějově okradena osmdesátiletá seniorka. Podvodníci se k ní vloudili pod smyšlenou záminkou a ukradli jí 13 tisíc korun.

„Seniorku oslovily před domem, kde bydlí, dvě ženy. Sdělily jí, že potřebují nechat vzkaz pro jejího souseda a zda by ho nemohly nechat u ní. Paní je vpustila do svého bytu, i když si všimla, že do domu s nimi vstoupil ještě muž,“ popsala případ policejní mluvčí Irena Urbánková. Zatímco jedna z žen seniorku zabavila, druhá prohledala byt. Mise byla úspěšná, žena po jejich odchodu zjistila, že jí chybí 13 tisíc korun.

„Mělo se jednat o dvě ženy, vysoké kolem 140 cm, silnější postavy. Na sobě měly mít tmavé kalhoty a tmavou bundu a obě byly světlé pleti. Jedna z nich měla krátké tmavé vlasy a na hlavě tzv. rádiovku. Druhá z nich měla delší tmavé vlasy a byla bez pokrývky hlavy. K popisu muže, který vešel do domu za ženami bylo zjištěno, že byl vysoký kolem 165 cm a na hlavě měl kšiltovku. Jeho bližší popis není v této chvíli k dispozici Zda s případem souvislost i přítomnost neznámého muže, prověřujeme,“ dodala mluvčí.

Policisté případ šetří pro podezření ze spáchání trestných činů porušování domovní svobody a krádež, za které pachatelům hozí až tříletý pobyt za mřížemi. Na případu pracují a po pachatelích intenzivně pátrají.

Policie ČR se obrací na veřejnost se žádostí o pomoc při objasnění případu. Jakékoliv informace, které by vedly k jeho objasnění, mohou občané sdělit na Obvodním oddělení Policie ČR Prostějov 1, telefon 974 781651, kteroukoliv policejní služebnu, případně kdykoliv na bezplatnou telefonní linku 158. (red)

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style