Okrádal automaty, čeká ho trest

Okrádal automaty, čeká ho trest
ilustrační foto

Prostějovští policisté objasnili další tři případy krádeže vloupáním do telefonních automatů, ke kterým došlo v listopadu v Prostějově. Dvaatřicetiletý recidivista z Přerovska se ke krádežím přiznal.

„Muž se vloupal 5. listopadu do veřejného telefonního automatu v ulici Vasila Škracha, o tři dny později do automatu ve Vrahovické a 21. listopadu do automatu v ulici SNP v Držovicích. Ze všech odcizil po vypáčení zásobník na mince s různými finančními obnosy. Celková škoda odcizením byla vyčíslena na 8 300 korun, poškozením na 14 763 korun,“ uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková s tím, že z automatů nebylo možné volat jiná, než tísňová čísla.

Policistům se pachatele podařilo vypátrat. Dvaatřicetiletý muž z Přerovska se ke skutkům doznal. „Zjistili jsme, že se nedávno dopustil majetkové trestné činnosti, pro kterou byl odsouzen a potrestán okresním soudem v Přerově,“ konstatovala mluvčí.

Za krádež vloupáním a poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi. „Jedná se o stejného pachatele, který se 5. prosince letošního roku vloupal do veřejného telefonního automatu umístěného na parkovišti v Hrubčicích,“ dodala Urbánková. (red)

 

Poslat nový komentář