Pozor na podomního "prosebníka"

Pozor na podomního  "prosebníka"
ilustrační foto

S popisem neobvyklého způsobu prosby o pomoc se na nás obrátila čtenářka Lída. Žena, žijící v rodinném domku v okrajové části města, chce tímto způsobem varovat před vtíravým návštěvníkem. Vymyslel si celkem slušný byznys.

„Zazvonil na mě asi 50letý muž, slušně oblečený a také slušně vystupující. Začal se mě vyptávat, jestli je doma manžel, že by měl prosbu. Řekla jsem, že nevím, kde je protože jsme 30 let rozvedení a on na to, že by tedy potřeboval pomoc ode mne. Že se mu stala nemilá věc, byl u lékaře a potřebuje půjčit 60 korun, aby se dostal domů. Že mi je přiveze o dva dny později,“ začala své vyprávění Lída.

Muž ji lidově řečeno natolik zblbnul, že se rozhodla mu peníze půjčit. „To už na mě volal, ať vezmu raděj stovku,“ dodala Lída. Když šla pro peníze, zavřela vchodové dveře a pro jistotu potichu otočila klíčem. „Když jsem se vrátila, viděla jsem, jak potichu stlačuje kliku. Kdybych nechala odemčeno, byl v mžiku v domě a mohl ukrást, co chtěl. Peníze jsem mu dala a on odešel,“ dopověděla. Na dotaz, proč mu vůbec peníze dávala, když se jich samozřejmě nedočkala, odpověděla, že na zvonku je jen její jméno, před domem parkovala auto...

„Byl by to okamžik, kdy by mi třeba vytloukl okno nebo obešel klíčem auto. Co bych si na něm vzala? A volat policii, vždyť bych mu nic nedokázala,“ pokrčila rameny.

Pochopitelně se s příběhem svěřila kamarádkám a známým, aby také nenaletěli. O pár dnů později jí sdělil jeden z nich, že muž si přišel vyptat půjčku k ochráncům přírody. Vydával se za ochránce z Olomouce, který se dostal do finanční tísně. Pracovníci ho ale trochu vyzpovídali a ujistili se, že jde o pohádku, nikoho z olomoucké pobočky totiž muž neznal. Odešel tedy s nepořízenou.

„Jde o to, že si třeba v mém případě evidentně vytipoval dům, kde žije sama žena. Pokud přijde ke dveřím s peněženkou v ruce, může jí ji vytrhnout, v horším případě se dostat do bytu a dotyčnou okrást. Při nejhorším ho při tom domácí načape a kdo ví, jak by reagoval, i když na násilníka bych ho netipovala,“ zamyslela se Lída.

Pokud u vašich dveří tento muž zazvoní, pro jistotu přivolejte policii. Paní Lída určitě nebyla jediná, kdo mu nějakou tu korunu na věčnou oplátku půjčil. (ber)

Komentáře

Nejhorší je, že evidentně jdou po osamoceně žijících ženách...

Něco podobného se stalo naší babičce, již 2 x na ní zvonil tak 35letý muž, jestli je manžel doma a že potřebuje půjčit 70 Kč. Naštěstí mu nešla otevřít a ani mu nic nedala. Stalo se to v okolí ulic Manhardova a podobný případ v ulici Družstevní. Takže opravdu na takové šmejdy dávat pozor.

Volat policatty a hned. Co když narazí na osmdesátileou bábinku??? Těm může člověk furt dokola vysvětlovat, že nemají cizím otvírat...vidím to na naší babi.

Poslat nový komentář