Pro správné prohlížení webu je nutné povolit javascript.

Byl postup strážníků při útoku Romů bez chyby?

Byl postup strážníků při útoku Romů bez chyby?
ilustrační foto
Další fotky: 
Byl postup strážníků při útoku Romů bez chyby?

Prostějovský deník uveřejnil zprávu o napadení mladého páru. Ten se stal ve středu 12. února na parkovišti u Billy ve Wolkerově ulici cílem útoku skupiny Romů. Muž se totiž zastal ženy, kterou jeden z Romů připravil o peněženku. Muž musel po útoku do nemocnice na šití nosu a žena utrpěla šok. Nyní podali stížnost na postup městských strážníků. Případ se probíral i na úterním zastupitelstvu.

„O incidentu jsem se dozvěděl z Prostějovského deníku. Chci, aby byl celý případ řádně prošetřen,“ prohlásil primátor Miroslav Pišťák, který požádal o vyjádření ředitele Městské policie Prostějov Jana Nagyho. „Verze deníku, stížnost a výpovědi strážníků, které jsem do této chvíle měl možnost vyslechnout, se diametrálně liší. S největší pravděpodobností došlo k nepochopení možností zásahu, které nám povoluje zákon,“ vysvětlil ředitel Nagy s tím, že pokud jde o trestný čin, ujímá se vyšetřování Policie ČR. Ta údajně jména svědků a jejich výpovědi zajistila.

Podle Deníku se na dvojici vrhlo několik romských žen a dva muži, všichni ale v okamžiku příjezdu sanitky a strážníků utekli. Oba napadené mrzí nejen postup strážníků, ale hlavně svědkové incidentu. Nikdo z lidí, kteří rvačce přihlíželi, dvojici nepřišel na pomoc.

Jasno by do celého případu mohly vnést kamerky, kterými strážníci zaznamenávají kontakty s lidmi a slouží právě třeba v případě prošetřování stížností.

Doufejme, že ať už útočníky dopadne kdokoli, také je usvědčí a trestu neujdou. S netečností přihlížejících nic dělat nelze, to si musí každý vyřídit se svým svědomím. (ber)

Komentáře

Dobrý den,

plně souhlasím s názory. My nemůžeme být rasisté, protože RÓMOVÉ, pokud vím nejsou rasa, ale etnikum. Jestli se jim to nelíbí, ať se vrátí do Indie, odkud přišli. Klidně mohou čistit řeky, sbírat odpadky a podobně a nežít jen na úkor těch, co pracují. Zdeněk

konečně by se s tím něco mělo dělat socální dávky by měli dát lidem kteří něco pro tuto zemi udělali a ne jen nepřizpůsobivým spoluobčanům kterří tady slušného člověka jen buď přepadnou nebo okradou je načase něco s tím dělat brzy dojde i na ně

už by se s tím sakra mělo s tímto velkým problémem nepřizpůsobivých parazitů něco dělat nechodí do práce jen přepadávají slušné lidi sociální dávky bychom v tomto státě měli dávat jen tomu kdo něco již pro tuto zemi vykonal a ne jen probémovým nepřizpůsobivým lidem všude ve světě se s tímto problémem vyrovnali

Žádné dávky pro ty, kteří nikdy nepracovali. A vůbec nedávat peníze. Stačí zaplatit obědy těm dětem, kteří chodí pravidelně do školy a učí se. Pak si nikdo nebude stěžovat že nemá práci, protože nemá vzdělání. 

 

Méně sociálních dávek a více práce, to je jeden z možných receptů jak snižovat kriminalitu.  90% romů může pracovat. To že nepracují, je problém levicového přístupu vlád od roku 1948 a chováním rómů ve společnosti. 

Denně jsem svědkem jak městská policie nasazuje botičky na auta. Kdyby radši více času věnovala kriminalitě. MP má sice ředitele, ale nejvyšší šéf je primátor a toho je vizitka jak policie funguje. Zatím nejsem zcela přesvědčen o přínosném fungování MP pro naše město. Snad se to zlepší po komunálních volbách na podzím, kdy ČSSD už snad nebude  u moci na radnici.

Toto etnikum je v naší společnosti časovaná bomba, kterou vlády této země neřeší. Jednou dojde někomu trpělivost a ..............

vždyť si i černí indiáni taky nějak musí někde obstart finance,jediné co umí je krást,tancovat a podávat železo

 

Chtěli vy to uvést situaci na pravou míru...výpověďˇsi hned několikrát protiřečí.

Chtělo by to pochod proti tady těm naším radoby spoluobčanům !!!!! 

Poslat nový komentář

CAPTCHA
Prosím opište text z obrázku.
Image CAPTCHA
Nezáleží na velikosti písmen
sex hikayeleri escort fethiye fresh hair style top hair style popular hair style